Rusya’nın ırkçı lideri: 12 savaştan 8’ini biz kazandık

Ülkeler
Daha önce İstanbul Boğazı’na atım bombası atalım diyen Rusya’nın ırkçı lideri Vladimir Jirinovski, Komsomolskaya Pravda gazetesi ile söyleşisinde Türkiye hakkında skandal açıklamalarda bul...
EMOJİLE

Daha önce İstanbul Boğazı’na atım bombası atalım diyen Rusya’nın ırkçı lideri Vladimir Jirinovski, Komsomolskaya Pravda gazetesi ile söyleşisinde Türkiye hakkında skandal açıklamalarda bulundu.

Jirinovski’nin gazeteye verdiği mülakatta Türkiye ile ilgili söyledikleri sözler özetle şöyle:

“Batı’nın kendisi savaşmak istemiyor. Batı zengin, kültürlü. Rusya’ya haddini bildirmek için, Rus karşıtı savaş gerekiyor. Çin yanaşmaz, Rusya’yı ne yapsın? Japonya küçük, uzak. Araplar kendi aralarında anlaşamıyorlar. Savaşmaya tek müsait ülke Türkiye. Bizimle 12 savaş yaptılar. Sekizini Rusya kazandı, diğerleri ortadaydı. Türk ders kitaplarında Rusya’dan nefretle bahsediliyor.

EN BÜYÜK KOZUMUZ KÜRTLER

Bizim en büyük kozumuz Kürtler. Türkiye’nin doğusunda 20 milyon Kürt var. Birleşip bağımsızlık isterlerse Türkiye yıkılır.

Türkiye’nin tarihine bakılırsa, bu ülke Rusya’nın bir numaralı düşmanı. Çünkü hep Ermenilerle, Yunanlılarla, Slavlarla savaştılar. Son 10-12 yılda ilişkiler tarihte hiç olmadığı kadar iyiydi. Erdoğan’ın hırslarını hesaba katmıyordum. Türkiye’nin hep Kemalist kalacağını düşünüyordum.

TÜRKLER BENİ HAPSE ATTI

Türkiye rejiminin agresif tutumuna maruz kaldım. Türkiye’de tercüman olarak çalıştığım dönemde arkadaşlarıma hatıra için Sovyet sembollerini hediye etmek istedim. Gizli polis şefi tarafından hep takip ediliyorduk. Komünizm propagandası orada suçtu. Beni Sovyet sembollerini dağıtarak, SSCB ve komünizm propagandası yapmakla suçladılar. Hapse atıldım. Ama mahkeme hiçbir suçlama bulamadı.”/Yeniakit