Papandreu: Mora Yarımadasını mı Satayım?

Ülkeler
Yunanistan basınının yayımladığı habere göre Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu, Yunanistan’a yardımla ilgili Brüksel zirvesinde AB liderleri zorluk çıkarınca, "Ne istiyorsunuz? Mora yarı...
EMOJİLE

Yunanistan basınının yayımladığı habere göre Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu, Yunanistan’a yardımla ilgili Brüksel zirvesinde AB liderleri zorluk çıkarınca, "Ne istiyorsunuz? Mora yarımadasını mı satayım?" ifadelerini kullandı.

22 Temmuz’da Brüksel’de Yunanistan’a yardım paketinin görüşüldüğü olağanüstü zirvede Almanlar kararsız, Fransızlar tereddütlü davranırken, Finlandiyalılar garanti istedi. Yunanistan basınının yayımladığı habere göre, görüşmelerin olumsuz bir seyir alması üzerine Papandreu ses tonunu yükselterek, alınan önlemler hakkında "İnanmanız için ne yapmam gerek? Adalarımızı rehin mi vereyim, Mora’yı mı satayım? Böyle şeyler olmaz, bunu biliyorsunuz" ifadelerini kullandı. Hükümet yanlısı To Vima gazetesine göre Papandreu’nun bu çıkışından sonra görüşmeler yön değiştirdi ve Yunanistan’a yardım yolu açıldı.

Sabah

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme