Kaddafi Sonunda Ortaya Çıktı

Ülkeler
Libya rejiminin Kaddafi’yi öldürmeye çalışmakla suçladığı NATO’nun hava taarruzundan bu yana ilk kez Albay Muammer Kaddafi’yi gösteren görüntülerin dün saat 19.30’a doğru çekil...
EMOJİLE

Libya rejiminin Kaddafi’yi öldürmeye çalışmakla suçladığı NATO’nun hava taarruzundan bu yana ilk kez Albay Muammer Kaddafi’yi gösteren görüntülerin dün saat 19.30’a doğru çekildiği ve aynı gün devlet televizyonu tarafından yayımlandığı belirtildi.

Libyalı bir yetkili, Kaddafi’yi ülkedeki aşiret liderleriyle beraber gösteren bu görüntülerin NATO’nun 30 Nisan’da düzenlediği ve Kaddafi’nin oğullarından Seyfi El Arab ile üç torununun öldüğü hava taarruzundan bu yana Libya liderinin ilk görüntüleri olduğunu kaydetti.

”KADDAFİ KABİLE LİDERLERİYLE BİR ARAYA GELDİ”

Libya lideri Muammer Kaddafi’nin kabile liderleriyle bir araya geldiği bildirildi. El Cezire televizyonu, Libya devlet televizyonuna dayanarak verdiği haberde, Muammer Kaddafi’nin çarşamba günü Tripoli’de otelde kabile liderleriyle bir araya geldiğini ve onlarla konuştuğunu duyurdu.

Televizyon kanalı, Kaddafi’nin söz konusu liderlerle bir araya gelmesiyle ilgili ayrıntılı bilgi vermezken, bir kabile liderinin Kaddafi’ye ”muzaffer olacaksınız” dediğini de aktardı.

TRABLUS’TA PATLAMALAR

Öte yandan Libya’nın başkenti Trablus’ta dün gece şiddetli patlamalar meydana geldi. Basın mensupları, karanlıkta uçakların geçtiği sırada Albay Muammer Kaddafi’nin ikametgahının bulunduğu kompleksin yer aldığı Bal El Aziziye bölgesinde dört şiddetli patlama meydana geldiğini, patlamaların geniş bir alanda hissedildiğini bildirdiler.

Patlamaların ardından kentin üzerinden iki beyaz duman bulutu göğe yükselirken, yardım araçlarının sirenleri çalmaya başladı ve ateş açıldığı duyuldu.

AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme