Kaddafi Öldürüldü mü?

Ülkeler
İtalya’nın La Stampa gazetesi, 1 Mayıs günü NATO savaş uçaklarının düzenlediği ve Libya lideri Muammer Kaddafi’nin oğlu Seyfülarab’ın öldüğü hava operasyonunda, Kaddafi’nin de ...
EMOJİLE

İtalya’nın La Stampa gazetesi, 1 Mayıs günü NATO savaş uçaklarının düzenlediği ve Libya lideri Muammer Kaddafi’nin oğlu Seyfülarab’ın öldüğü hava operasyonunda, Kaddafi’nin de ölmüş olabileceğini iddia etti

Gazete, Seyfülarab’ın öldüğü harekattan bu yana, Muammer Kaddafi’nin bir haftadan uzun bir süredir kamuoyunun karşısına çıkmadığına dikkat çekti. Yabancı diplomatlar ise harekat esnasında Kaddafi’nin yaralanmış veya ölmüş olabileceği olasılığını göz ardı etmedi.

Gazete, “Kaddafi dokuz günden bu yana televizyona çıkmadı. Bu durum şüphe uyandırıyor. Trablus’ta hala faaliyette olan 45 diplomatik temsilcilikte dolaşan dedikodulara bakılırsa, Kaddafi’nin yokluğu bir dedektif hikayesine döndü. O yaşıyor mu?” denildi.

Öte yandan, NATO savaş uçakları, Kaddafi’nin Trablus’taki sarayı Bab-ül Aziziye’ye bir harekat daha düzenledi. Pazartesi gecesi düzenlenen bombardımanlarda, birçok devlet kurumunun yanı sıra Bab-ül Aziziye’nin de vurulduğu belirtildi.

Görgü tanıkları, savaş uçaklarının yaklaşık üç saat süren operasyonda sekiz kez bombardıman düzenlediğini belirtti. TSİ 03.00’dan bir süre sonra, Trablus’ta çok şiddetli dört patlama duyuldu. Pazartesi gecesi düzenlenen ilk bombardımanda, Libya televizyonu ve devlet haber ajansının yakınlarından dumanlar yükseldiği belirtildi.

 HT

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme