İsrailli Kaynaklardan Şok İddia

Ülkeler
İsrail hükümeti ve istihbaratına yakınlığıyla bilinen Debkafile sitesi, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’ın dün görevden aldığı eski Savunma Bakanı Ali Habib’in ölü bulunduğunu iddia etti...
EMOJİLE

İsrail hükümeti ve istihbaratına yakınlığıyla bilinen Debkafile sitesi, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’ın dün görevden aldığı eski Savunma Bakanı Ali Habib’in ölü bulunduğunu iddia etti. Habib’in, görevden yaklaşık 9 saat sonra otomatik silahlarla öldürüldüğünü öne sürüldü.

Siteye göre ilk olarak Suriyeli kaynaklar Ali Habib’in intihar ettiğini aktardı. Ancak Debkafile, kendi kaynaklarının Habib’in öldürülmesinin Suriye ordusu içerisindeki bir iç hesaplaşma olduğunu aktardığını kaydetti.

Siteye göre ordu içinde halka yönelik saldırıların durmasını destekleyen ve Esad’a darbe yapmak isteyen bir grup asker bulunuyor. Ordu içindeki bu iki farklı grubun arasındaki ayrılığın, özellikle Deir Ez Zor kentine yönelik saldırılarında ardından daha da belirginleştiği belirtiliyor.

Esad, Tarsus doğumlu 72 yaşındaki Ali Habib’in yerine dün Davud Rajha’yyı atamıştı. Suriye haber ajansı SANA, Habib’in sağlık sorunları olduğunu belirtmişti.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme