İsrail’den askerlere katliam bursu

Ülkeler
Tel Aviv Üniversitesi’nin internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, “İsrail’in güvenliğini ve huzurunu tesis etmek için savaşan askerleri kutluyor, operasyonlara katılmak için silah altına alınan ö...
EMOJİLE

Tel Aviv Üniversitesi’nin internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, “İsrail’in güvenliğini ve huzurunu tesis etmek için savaşan askerleri kutluyor, operasyonlara katılmak için silah altına alınan öğrenci ve çalışanlarımızı kucaklıyor ve destek oluyoruz” denildi.

Para bağışçılardan

Star gazetesinin haberine göre açıklamanın devamında ise, İsrail ordusuna katılan öğrencilerden bir yıl boyunca öğrenim harcı alınmayacağı açıklandı. Üniversite yönetimi ilan edilen “katliam bursu”nun “gönüllü bağışçılar” tarafından sağlanacağının da altını çizdi. Tel Aviv Üniversitesi Rektörü Joseph Klafter de, “Tel Aviv Üniversitesi ulusal güvenliğin sağlanmasında hep rol almıştır ve desteğini sürdürecektir” dedi.

“Propaganda”cıya ayda 2 bin dolar

İsrail üniversitelerinin yanı sıra İsrail Başbakanlık Ofisi de, geçen yıl ağustos ayında haftada en az 5 saat sosyal paylaşım sitelerinde paylaşımlarda bulunacak öğrencilere ayda 2 bin dolar burs verileceğini açıklamıştı. Öğrencilere verilmek üzere 778 bin dolarlık bütçe ayrıldığı açaklanmıştı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme