Ülkeler

Hamas İle İsrail Arasında Tutsak Anlaşması

Kahire’de Hamas ve El Fetih arasında anlaşmasının ardından, Hamas ile İsrail arasında tutsakların değiştirilmesi gündemde. Hamas ile İsrail arasındabu konuda anlaşma imzalanabileceği belirtildi. Hamas, İsrail ile tutsakların değiştirilmesi konusunda yeni..

Hamas İle İsrail Arasında Tutsak Anlaşması

Kahire’de Hamas ve El Fetih arasında anlaşmasının ardından, Hamas ile İsrail arasında tutsakların değiştirilmesi gündemde. Hamas ile İsrail arasındabu konuda anlaşma imzalanabileceği belirtildi.

Hamas, İsrail ile tutsakların değiştirilmesi konusunda yeni bir Mısır anlaşması konusunda anlaştıklarını bildirdi. İsrail gazetesi Haaretz ise, değişim sırasında İsrail’in yüzlerce Filistinli tutsağı serbest bırakacağını duyurdu.

5 yıldır Hamas’ın tutsağı olan Gilad Şalit’in de tutsak değişimi kapsamında serbest bırakılacağı ifade edildi.

Konuyla ilgili Mısır yönetiminin, önümüzdeki günlerde Kahire’yi ziyaret etmesi beklenen İsrail’li yetkililere anlaşma taslağı sunması bekleniyor.

Arapça yayın yapan El Hayat gazetesi ise, Nisan ayı sonunda Hamas’ın silahlı kanadının başındaki isim Ahmed Cebari’nin Mısırlı istihbarat yetkilileriyle tutsakların değiştirilmesi planı ile ilgili görüştüğünü bildirmişti.

ETHA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL