Ülkeler

Fransa’da çalışma koşulları

Fransa’da düzenlenen bir kamuoyu araştırması, özellikle Kara Afrika’dan gelen erkek göçmenlerin çalışma hayatında kendilerine yönelik  ayrımcılıklardan  şikayetçi  olduklarını ortaya koydu. Araştırmaya göre, ayırımcılıktan yana dertli olan göçmen işçiler sıralamasından Türkler..

Fransa’da çalışma koşulları

Fransa’da düzenlenen bir kamuoyu araştırması, özellikle Kara Afrika’dan gelen erkek göçmenlerin çalışma hayatında kendilerine yönelik  ayrımcılıklardan  şikayetçi  olduklarını ortaya koydu.

Araştırmaya göre, ayırımcılıktan yana dertli olan göçmen işçiler sıralamasından Türkler ise ikinci sırada yer alıyor.

Fransa İstihdam Araştırmaları Merkezi’nin, Ulusal İstatistik Enstitüsü verilerine dayanarak yaptığı araştırmaya göre, Kara Afrika’dan gelen genç göçmenlerin yüzde 21’i çalışma hayatında ayırımcılıkla karşılaştıklarını düşünüyor.

Yaşları 18 ile 35 yaş arası yabancı göçmenler arasında yapılan ankete göre, Türk göçmenlerin yüzde 12’si, çalışma hayatında kendilerine yönelik ayırımcılık yapıldığını düşünüyor.

Ayrımcılığa maruz kalan Kuzey Afrikalı göçmenlerin oranı ise yüzde 11.

Fransa’nın deniz aşırı sömürgelerinden ülkeye çalışmak için gelen ve ayırımcılıkla karşılaştığı görüşünde olan göçmenlerin oranıysa yüzde 10 civarında.

Yine aynı araştırmaya göre Kara Afrika’dan gelen göçmenlerin yüzde 27’si, işyerlerinde “adaletsizlikle” karşılaşmaktan şikayetçi

Fransa’dan yapılan son istatistikler ülkedeki işsizlik oranın yüzde 10’un üzerinde olduğunu ortaya koyarken, yeterli ekonomik büyümenin sağlanamaması ve artan bütçe açıkları, iktidardaki Sosyalist hükümetin en fazla başını ağrıtan konular arasında yer alıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL