Esad Güçleri Hama’yı Kuşattı

Ülkeler
Suriye askerleri ve tankları  ülkenin orta kesimindeki Hama şehrinin etrafını tamamen sardı. İnsan hakları eylemcisi Mustafa Osso, tankların desteğindeki askerlerin, 1982’deki ayaklanmanın ...
EMOJİLE

Suriye askerleri ve tankları  ülkenin orta kesimindeki Hama şehrinin etrafını tamamen sardı. İnsan hakları eylemcisi Mustafa Osso, tankların desteğindeki askerlerin, 1982’deki ayaklanmanın kanlı şekilde bastırıldığı Hama kentinin çevresine konuşlandığını ve güvenlik güçlerinin gözaltılara başladığını söyledi.

Suriye İnsan Haklarını Gözleme örgütünden Rami Abdürrahman da yarın düzenlenecek protesto gösterileri öncesinde ülke çapında gözaltıların yapıldığını söyledi. Abdürrahman, "Yetkililer gösteri yapabilecek herkesi gözaltına alıyor" dedi.

Abdürrahman, kuzeydeki Deyr’üz Zor şehrinde, cuma namazından sonra gösteriye katılacakları saptamak için Usame bin Affan camisinin içine ve dışına kameralar yerleştirildiğini söyledi.

Rami Abdürrahman ayrıca, daha önce gözaltına alınanlara, işkence görmedikleri ve bir daha "ayaklanmaya" katılmayacakları sözünü verdikleri kağıtların zorla imzalatıldığını da belirtti.

Bu arada özel El Vatan gazetesi, Devlet Başkanı Beşşar Esad’ın Hama’dan bir Sünni din adamları heyetiyle 4 saat süren görüşme yaptığını yazdı.

Gazete, din adamlarının Esad’dan, 1982’den bu yana çözümsüz kalan bazı sorunları çözmesini istediğini bildirdi.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme