Patlama sonrası İngiltere bu Tweet’in peşine düştü

Olaylar
İngiltere’nin  Manchester kentinde bir Ariana Grande konserinin bitiminde yaşanan, 22 kişinin öldüğü patlamanın terör saldırısı olabileceği şüpheleri üzerine polis sosyal medyayı da didik d...
EMOJİLE

İngiltere’nin  Manchester kentinde bir Ariana Grande konserinin bitiminde yaşanan, 22 kişinin öldüğü patlamanın terör saldırısı olabileceği şüpheleri üzerine polis sosyal medyayı da didik didik ediyor. İngiliz basınına yansıyan bilgilere göre dün akşam atılan tehdit içerikli bir tweet, patlamanın bir DEAŞ saldırısı olabileceği şüphesini doğurdu.

“TEHDİDİMİ UNUTTUNUZ MU? BU ADİL BİR TERÖR”

Owys663 ( Üveys) adlı  Twitter kullanıcısı akşam 6.32’de attığı tweet’te, konserin yapıldığı ” Manchester Arena” etiketini “DEAŞ” etiketiyle birlikte kullanıp “Tehdidimizi unuttunuz mu? Bu adil bir terör” ifadesini kullandı.

Patlama

İNGİLTERE DAHA ÖNCE DE DEAŞ’IN TEHDİTLERİNE HEDEF OLMUŞTU

Suriye’deki DEAŞ karşıtı uluslararası koalisyonun üyesi olan  İngiltere, daha önce birkaç kez terör örgütünün tehditlerine hedef olmuştu.

22 MART’TAKİ DEAŞ SALDIRISINDA 6 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

22 Mart 2017’de başkent  Londra’da yaşanan terör saldırısında bir DEAŞ sempatizanı aracını insanların içine sürerek 6 kişinin ölümüne neden olmuş, ardından bir polisi bıçaklamaya çalışırken vurularak etkisiz hale getirilmişti.- Yeniakit

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme