Obama’nın Limuzini Yolda Kaldı

Olaylar
ABD Başkanı Barack Obama’nın Cadillac marka 2,6 ton ağırlığındaki zırhlı makam aracı ‘The Beast’ (Canavar), İrlanda’nın başkenti Dublin’de küçük bir kaza atlattı. Ağır li...
EMOJİLE

ABD Başkanı Barack Obama’nın Cadillac marka 2,6 ton ağırlığındaki zırhlı makam aracı ‘The Beast’ (Canavar), İrlanda’nın başkenti Dublin’de küçük bir kaza atlattı. Ağır limuzin, bir rampayı geçmek üzereyken gürültüyle asılı kaldı.

Obama, 6 günlük Avrupa turunun ilk durağı olan İrlanda’ya dün bir günlük resmi ziyarette bulunmuştu. Temasların ardından Barack ve eşi Michelle Obama’nın yer aldığı konvoy, Dublin’deki ABD Büyükelçiliği’nden ayrılmaya başladı. Bu sırada, ‘The Beast’ adlı ağır zırhlı limuzin, elçiliğin önündeki rampayı geçemedi. Ağır araç, büyük bir gürültüyle asılı kaldı. Çevredekilerin şaşkın bakışlarına rağmen araç hareket edemedi. Bir süre sonra limuzinin içindekiler, başka bir araca alındı.

İngiliz haber kanalı BBC, Obama ailesinin o sırada limuzinin içinde olduğunu, kazanın ardından başka bir araca alındığını bildirdi. AFP ajansına bilgi veren gizli servis yetkilileri, araçta sadece yetkili personel olduğunu iddia etti. Beyaz Saray ise, Obama’ların araçta olmadığını duyurdu.

En güvenli zırhlı limuzin olarak üretilen ‘Canavar’, Obama için özel olarak tasarlandı. ABD Başkanı, dünyanın neresine giderse gitsin, bu araç ona eşlik ediyor. Silahlı ve bombalı eylemlere karşı son derece dayanıklı olan limuzinin kimyasal saldırılarda kullanılmak üzere kendi özel oksijen kaynağı dahi bulunuyor.

Zaman
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme