Norveç Başbakanı: Bugün Yas Günü

Olaylar
Törene başta, Norveç Kraliyet Ailesi’nden Kral V. Harald ile eşi Kraliçe Sonya olmak üzere, Başbakan Jen Stoltenberg, Norveç Sağ Parti Lideri (H) Erna Solberg, Norveç Kalkınma Parti (Frp) Başkan...
EMOJİLE

Törene başta, Norveç Kraliyet Ailesi’nden Kral V. Harald ile eşi Kraliçe Sonya olmak üzere, Başbakan Jen Stoltenberg, Norveç Sağ Parti Lideri (H) Erna Solberg, Norveç Kalkınma Parti (Frp) Başkanı Siv Jensen, Norveç Sol Parti Lideri (V) Trine Skei Grande, Baş Piskopos Ole Christian Kvarme’nin de katıldığı gözlemlendi.

Başbakan Stoltenberg, Oslo Katedrali’nde yaptığı konuşmasında, bugünün biraz durup düşünme ve yas günü olduğunu, Norveç’in küçük ama oldukça onurlu bir ülke olduğunu belirtti. Başbakanın konuşması sırasında Kral V. Harald ila eşi Kraliçe Sonya’nın gözyaşlarını tutamadığı objektiflere yansıdı.

Düzenlenen dini törenin oldukça yatıştırıcı ve aynı zamanda güçlü bir intiba atmosferi oluşturduğunu dile getiren dile getiren Norveç Sağ Parti Lideri (H) Erna Solberg, "Norveç küçük bir ülke. Genelde bir birlerine muhalif olan politikacılar, bugün burada tek vücut olmuş durumda." dedi.

Norveç’te gerçekleşen bu trajik hadiseyi İspanya’da öğrendiğini, olayın kendisini oldukça derinden sarstığını ve ilk uçakla Norveç’e geldiğini belirten Piskopos Kvarme de, "Çok az uykuyla ayaktayım. Adeta kilisenin önünde bir ışık görüyorum. Şuan, bir birimize yakın olmaktan başka yapacak bir şeyimiz yok. Ailelerin, çocuklarıyla yakın temasta olması lazım" şeklinde konuştu.

Cihan

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme