Merzuk El Ğanim’den İsrail heyetine: Siz işgalci ve çocuk katilisiniz

Olaylar
Rusya’nın Petersburg şehrinde düzenlenen 137’inci Dünya Parlamentolar Birliği konferansında konuşan Kuveyt Meclisi Başkanı Merzuk El-Ğanim konferansa iştirak eden İsrail heyetini ağır ifadelerle eleşt...
EMOJİLE

Rusya’nın Petersburg şehrinde düzenlenen 137’inci Dünya Parlamentolar Birliği konferansında konuşan Kuveyt Meclisi Başkanı Merzuk El-Ğanim konferansa iştirak eden İsrail heyetini ağır ifadelerle eleştirdi.

Konferansta söz alan El-Ğanim İsrail heyeti başkanına hitaben “parlamentoların tepkilerini gördükten sonra zerre kadar onurunuz varsa salonu terk edersiniz” dedi. Ses tonunu daha da ağırlaştıran El-Ğanim “ey işgalci, ey çocuk katilleri” ifadesini kullanarak İsrail’in yaptığının bir devlet terörü olduğunu ve bu rejime “utanmıyorsan dilediğini yap” sözünün tam manasıyla uyduğunu söyledi.

Siyonist işgal rejimi zindanlarında bulunan Filistinli esir milletvekillerinin durumuyla ilgili rapor ele alınırken, verilen tepkiler İsrail heyetinin salonu terk etmeye zorladığı belirtildi.

Milletvekilleri dünyanın her tarafında dokunulmazlık haklarına sahip iken, işgal altındaki Filistin topraklarında Filistinli vekiller bu haktan mahrum bırakılıyorlar.

Kaynak:  https://turkish.palinfo.com/6677

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme