Kevin Spacey “taciz suçlamasıyla” mahkemeye çıktı

Olaylar
Amerikalı ünlü oyuncu Kevin Spacey, 2016’da Massachusetts eyaletinde, o sırada 18 yaşında olan bir erkeğe cinsel istismarda bulunmak suçlamasıyla Nantucket Mahkemesi’nde yar...
EMOJİLE

Amerikalı ünlü oyuncu Kevin Spacey, 2016’da Massachusetts eyaletinde, o sırada 18 yaşında olan bir erkeğe cinsel istismarda bulunmak suçlamasıyla Nantucket Mahkemesi’nde yargılanmaya başladı.

Yargıç Thomas Barrett, Spacey’nin söz konusu gençten ve ailesinden uzak durmasına hükmetti ve duruşmayı 4 Mart’a erteledi.Barrett, Spacey’nin 4 Mart’taki duruşmaya telefonla katılmasının yeterli olacağını belirtti.

Mahkeme, davacı genç ile o zamanki kız arkadaşından, iddianın yaşandığı gün ile 6 ay sonrasına kadarki cep telefonu yazışmalarını ve diğer bilgileri saklamalarını istedi. Spacey’nin avukatı Alan Jackson, cep telefonu bilgilerinin “büyük ihtimalle Spacey’nin suçsuzluğunu kanıtlayacağına” inandıklarını savundu.Mahkeme kayıtlarına göre, Spacey’nin avukatları suçlamaların “alenen yanlış” olduğunu savunarak iddialara ilişkin herhangi bir görgü tanığı olmadığını ileri sürdü.

BBC’nin haberine göre, 10 dakika süren duruşmanın ardından kefalet ödemesine gerek görülmeyen Spacey serbest bırakıldı. Spacey ve avukatı, mahkeme binasından ayrılırken basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı.

Cape and Islands Bölge Savcısı Michael O’Keefe, geçen ay sonunda yaptığı açıklamada, 59 yaşındaki Spacey’nin 2016’da Massachusetts eyaletinde 18 yaşındaki bir erkeğe tacizde bulunmak suçlamasıyla 7 Ocak’ta hakim karşısına çıkacağını duyurmuş ve Spacey’nin suçlu bulunması halinde 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabileceğini söylemişti.

Kevin

Ünlü aktör politik drama türünde bir Amerikan dizisi olan “House of Cards” adlı dizide canlandırdığı “Frank Underwood” karakteri ile büyük beğeni kazansada adının karıştığı cinsel taciz skandalı sonrası House of Cards’tan kovulmuştu. 

Kaynak: CNN

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme