Hollanda’da peş peşe saldırılar, ölü ve yaralılar var! Kırmızı alarm

Olaylar
Hollanda’nın Utrecht kentinde silahlı saldırı meydana geldi. Saldırıda şu ana kadar 1 kişinin hayatını kaybettiği, 6’sı ağır çok sayıda kişinin de yaralandığı belirtildi. SALDIRI...
EMOJİLE

Hollanda’nın Utrecht kentinde silahlı saldırı meydana geldi. Saldırıda şu ana kadar 1 kişinin hayatını kaybettiği, 6’sı ağır çok sayıda kişinin de yaralandığı belirtildi.

SALDIRI TRAMVAY HATTINDA GERÇEKLEŞTİ

Saldırının şehirdeki tramvay hatlarından birinde gerçekleştiği bildirildi. Saldırının yaşandığı tramvay polis kordonuna alınırken, çok sayıda ambulans ve polis ekibi olay yerine sevk edildi.

HOLLANDA POLİSİ: TERÖR SALDIRISI OLABİLİR

Terörle mücadele ekiplerinin de bölgeye ulaştığı ifade edildi. Bölgenin üzerinde de helikopterlerin uçtuğu belirtiliyor. Bölge, polis tarafından kordon altına alındı. Hollanda polisi, olayın terör saldırısı olabileceğini açıkladı.

BİRDEN FAZLA SALDIRI OLDU

Hollanda polisi Utrecht kentinde birden fazla saldırı olduğunu açıkladı. Kırmızı bir araçla kaçan saldırgan aranıyor. Haberlerde olay yerinden kaçtığı belirtilen saldırganın gizlendiği sanılan bir binayı kuşattığı ve operasyona hazırlandığı belirtildi.

HOLLANDA BAŞBAKANI’NDAN AÇIKLAMA

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Utrecht’teki durumu “endişe verici” olarak tanımlarken, olayla ilgili bir kriz masası oluşturulduğunu duyurdu. Başkent Lahey’de de Parlamento ve Başbakanlık binası çevresinde de yoğun güvenlik önlemleri alındı.

ALMANYA HAREKETE GEÇTİ

Hollanda’da birden fazla gerçekleştirilen saldırılar sonrası Almanya, Hollanda sınırındaki güvenlik önlemlerini artırdı.

Utrecht kentinde bugün tren personellerinin grevi vardı. İstasyon ve trenlerde yeteri kadar personelin olmayışı daha büyük bir felaketi önlemiş oldu. 

 

Haber7

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme