Fransa: İran’ın balistik füze programı endişe verici

Olaylar
Le Drian, yarın İran’ın başkenti Tahran’a gerçekleştireceği ziyaret öncesinde yazılı açıklama yaptı. Sputnik’te yer alan habere göre; Fransa’nın İran nükleer anlaşmasına bağlı ...
EMOJİLE

Le Drian, yarın İran’ın başkenti Tahran’a gerçekleştireceği ziyaret öncesinde yazılı açıklama yaptı.

Sputnik’te yer alan habere göre; Fransa’nın İran nükleer anlaşmasına bağlı kalmaya devam edeceğini aktaran Le Drian, İran’ın, anlaşma ile ilgili üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeye devam etmesi gerektiğini bildirdi.

Bakan Le Drian, “İran’ın balistik füze programı Fransa ve müttefikleri için büyük bir endişe kaynağıdır. Bu program BMGK’nin 2231 sayılı kararına uygun değil ve bölgede istikrarı bozan bir faktördür.” ifadelerini kullandı.

‘KRİZLERE ÇÖZÜM BULMA KONUSUNDA OLUMLU KATKIDA BULUNMALI’

Le Drian açıklamasında, İran’ın, devletlerin egemenliğe saygı duyarak Ortadoğu’da yaşanan krizlere çözüm bulma konusunda olumlu katkılarda bulunmasını istediklerini kaydetti.

Le Drian’ın ziyaretinde, Suriye’deki insani durum, Yemen, Lübnan ve Irak gibi İran’ın dahil olduğu bölgesel konuların da ele alınacağı, Fransız Dışişleri Bakanının, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif ile görüşeceği belirtildi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme