Endonezya’da asgari ücretin 3 katı fiyatına meyve satılıyor

Olaylar
Batı Cava’ya bağlı Tasikmalaya kentindeki bir alışveriş merkezinde hafta sonunda 14 milyon Endonezya rupisine satılan “J Queen” türü meyve, sosyal medyada tartışma konusu o...
EMOJİLE

Batı Cava’ya bağlı Tasikmalaya kentindeki bir alışveriş merkezinde hafta sonunda 14 milyon Endonezya rupisine satılan “J Queen” türü meyve, sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Endonezya’da asgari ücret 3 milyon 940 bin rupi (yaklaşık 1471 lira).

İngiliz Guardian gazetesine göre meyvenin satıldığı süpermarket de fotoğraf çektirmek isteyen kişilerin akınına uğradı. Hafta sonundan bu yana 2 adet meyvenin satıldığı belirtiliyor. Durian, Güneydoğu Asya’nın birçok bölgesinde çok özel bir meyve olarak kabul ediliyor. “J Queen” türünü, Aka adlı 32 yaşındaki bir psikoloji mezunu, iki farklı durian türünü aşılayarak yetiştirmiş. Aka’ya göre, “J Queen” ağacı 3 yılda bir meyve veriyor.

Normal durian meyvesi yassı. Ancak fıstık ve terayağının karışımına benzer bir tadı olduğunu söylenen J Queen yuvarlak ve altın sarısı renginde. Normal durian meyvelerinin tanesi 200 bin Endonezya Rupisi’ne (yaklaşık 15 dolar) satılıyor.

 

 

 

Kaynak: Yeniçağ

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme