En kalabalık protesto 42 bindi

Olaylar
İran’da 28 Aralık’ta başlayan protestolara katılımla ilgili hükümetten ilk kez açıklama geldi. İran İçişleri Bakanı Abdülriza Rahmani Fazli, protestoların sürdüğü bir hafta boyunca en kala...
EMOJİLE

İran’da 28 Aralık’ta başlayan protestolara katılımla ilgili hükümetten ilk kez açıklama geldi. İran İçişleri Bakanı Abdülriza Rahmani Fazli, protestoların sürdüğü bir hafta boyunca en kalabalık katılımın 42 bini bulduğunu söyledi.

Fazli ”Protestoların o kadar sürebilmesinin nedeni, hükümetin müsamaha, itidal, hoşgörü gösterip etkileşime geçmesidir” dedi.

Sputnik Türkiye’de yer alan habere göre;

IŞİD: VELAYETİ FAKİHE KARŞI AYAKLANMA

İran güçlerinin Irak, Suriye ve Lübnan’da cihatçılara karşı verilen savaşa müdahil olmasıyla çıkan mali faturanın da protesto edildiği eylemlere ABD ve İsrail’in ardından IŞİD de destek açıkladı.

IŞİD’in internet üzerinden yayınladığı haftalık gazete al Naba’da İran’daki protestolardan ‘rejime karşı devrim, velayeti fakihe karşı ayaklanma’ diye söz edildi, protestocuların yöneticilere son derece önemli mesajlar verdikleri, eylemlerin devam etmesi gerektiği savunuldu. Velayeti fakih, İran’daki dini liderliğin başını çektiği molla rejimine deniyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme