Amerikan Ordusu ulusu korumaya hazır

Olaylar
White, Amerika’nın füze savunma sisteminin hiçbir zaman Rusya’yla ilgisi olmadığını söyledi. VOA’da yer alan habere göre; Beyaz Saray da Amerika savunma kabiliyetlerinin rakipsiz olduğunu ve böy...
EMOJİLE

White, Amerika’nın füze savunma sisteminin hiçbir zaman Rusya’yla ilgisi olmadığını söyledi.

VOA’da yer alan habere göre; Beyaz Saray da Amerika savunma kabiliyetlerinin rakipsiz olduğunu ve böyle olmaya da devam edeceğini belirtti.

Beyaz Saray sözcüsü Sarah Huckabee Sanders Putin’in Amerika’nın zaten uzun süredir bildiği birşeyi açıkladığını söyledi.

Sanders, Başkan Trump’ın Amerika’nın karşı karşıya olduğu tehdidi anladığını ve Amerika’nın nükleer gücünü iyileştirmek için ilerlediğini vurguladı.

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Heather Nauert da Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin’in konuşması sırasında yayınlanan Amerika’ya yönelik nükleer bir saldırı animasyonunu “talihsizce” olarak niteledi. Videoyu ‘işe yaramaz’ olarak niteleyen Nauert, bunun sorumlu bir davranış olduğunu düşünmediklerini söyledi.

Putin ne demişti?

Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin, Rus ordusunun yeni bazı nükleer silahlar denediğini, bu silahlar arasında menzil sınırlaması olmayan ve bütün füze savunma sistemlerini atlatacak füze de olduğunu açıklamıştı.

Putin bu açıklamayı milletvekillerine hitaben yaptığı konuşmada yapmıştı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme