Almanya’da günde 300 çocuk kayboluyor

Olaylar
Almanya’da 7 binden fazlası çocuk olmak üzere 11 binden fazla kişinin kayıp olduğu açıklandı. Kayıp olan 7 binden fazla çocuğun yarısını ise göçmen çocuklarının oluşturduğu belirtildi. Almanya&#...
EMOJİLE

Almanya’da 7 binden fazlası çocuk olmak üzere 11 binden fazla kişinin kayıp olduğu açıklandı. Kayıp olan 7 binden fazla çocuğun yarısını ise göçmen çocuklarının oluşturduğu belirtildi.

Almanya’da, merkezi Wiesbaden kentinde bulunan Federal Kriminal Dairesi’nin (BKS) verilerine göre, ülkede 2018 yılının mart ayı itibariyle kayıp sayısı 11 bin civarında iken, 18 yaşından küçük 7 bin kayıp çocuk bulunuyor, bu çocukların yarısını sığınmacılar oluşturuyor.

GÜNDE 250 KAYIP BAŞVURUSU YAPILIYOR

Veriler, kayıp çocuklardan 902’sinin 13 yaşından küçük olduğunu, günlük ortalama 250 ila 300 kayıp başvurusu yapıldığını gösteriyor. Kayıp bildirilen kişilerin çoğunun bir hafta gibi kısa sürede, nadir olsa da bazılarının 15 yıl gibi uzun süre sonra bulunduğu belirtiliyor. BKS, kayıp vakalarının yüzde 80’inin bir ay içinde sonuca bağlandığını, bir yılı aşkın süreden beri arananların oranının yüzde 3 olduğunu bildirdi.

 

 

Kaynak: Yeniçağ

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme