AB’den İngiltere’ye Brexit teklifi

Olaylar
Avrupa Birliği (AB), İngiltere’ye Brexit sonrasında Gümrük Birliği’nden tek taraflı olarak çıkma hakkıtanı tnabileceğini ancak, İrlanda ile Kuzey İrlanda arasında fiziki sınır uygulanmaması gerektiğin...
EMOJİLE

Avrupa Birliği (AB), İngiltere’ye Brexit sonrasında Gümrük Birliği’nden tek taraflı olarak çıkma hakkıtanı tnabileceğini ancak, İrlanda ile Kuzey İrlanda arasında fiziki sınır uygulanmaması gerektiğini bildirdi.

 

AB Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier, AB üyesi 27 ülkenin büyükelçileri ile Brüksel’de yaptığı toplantının ardından Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

İngiltere’nin isteği dışında Gümrük Birliği’nde tutulamayacağına dikkati çeken Barnier, “AB, İngiltere’ye tek taraflı olarak Gümrük Birliği’nden çıkma seçeneğini sunabilir. Ancak tedbir maddesinin İrlanda ile Kuzey İrlanda arasında fiziki sınırı engelleyen diğer unsurları korunmalıdır” ifadelerini kullandı.

Barnier, İngiltere’nin AB’den anlaşmalı biçimde ayrılmasını sağlamak için çalışmalara yoğun biçimde devam edeceklerini kaydetti.

 

 

 

Kaynak: Birgün

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme