Yunan Halkı Hükümeti İstifaya Çağırdı

Kişiler
Yunanistan Komünist Partisi (KKE) Mücadeleci İşçi Kolları Birliği (PAME) üyeleri, Pedio Tou Areos Meydanı’nda, Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA) üyesi bir grup da Atina Üniversitesi önünde toplanar...
EMOJİLE

Yunanistan Komünist Partisi (KKE) Mücadeleci İşçi Kolları Birliği (PAME) üyeleri, Pedio Tou Areos Meydanı’nda, Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA) üyesi bir grup da Atina Üniversitesi önünde toplanarak parlamentoya yürüdü.

Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı Sintagma Meydanı’ndaki parlamento önünde bir araya gelen göstericiler halkı mücadeleye davet etti, borç anlaşması, memorandum ve yeni tasarruf önlemlerine karşı durmaya çağırdı.

Hükümet karşıtı sloganlar atan ve hükümetin düşmesini isteyen göstericiler işçi ve memur sendikaları tarafından yarın başlatılacak grev çerçevesindeki protestolara katılacaklarını belirterek alandan ayrıldı.

Öte yandan göstericilerden ayrılan ve kendilerini anarşist olarak adlandıran maskeli bir grup, Panepistimiu Caddesi’nde çöpleri yaktı, bir aracın camını kırdı.

Bu arada Selanik’te de işçiler, memurlar, emekliler ve işsizler Kamara Meydanı’nda bir araya gelerek protesto gösterileri düzenledi.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme