Sarkozy’den Greenpeace’e Suçlama

Kişiler
Almanya Başbakanı Angele Merkel ile yaptığı görüşmenin ardından konuyla ilgili basının soruları yanıtlayan Sarkozy, ”Bu eylemi yapanlar hem kendilerini, hem de başkalarının hayatlarını riske atı...
EMOJİLE

Almanya Başbakanı Angele Merkel ile yaptığı görüşmenin ardından konuyla ilgili basının soruları yanıtlayan Sarkozy, ”Bu eylemi yapanlar hem kendilerini, hem de başkalarının hayatlarını riske atıyorlar”diyerek tepkisini dile getirdi.

Ülkedeki nükleer enerji güvenliği konusunda bağımsız uzmanların katılımıyla bir araştırma yaptırdıklarını ve bunu kamuoyuyla paylaştıklarını ifade eden Sarkozy, hükümetin bu konuda şeffaf bir politika izlediğini söyledi.

Greenpeace örgütünün, Paris’in güneydoğusundaki Nogent-sur-Seine nükleer santralini sabaha karşı işgal girişiminin ardından ülke genelinde diğer nükleer santrallerde de eylemde bulunma tehdidinde bulunması, İçişleri Bakanlığı’nı alarma geçirmişti.

İçişleri Bakanlığı, nükleer enerji santrallerinin güvenliği için yoğun bir aramadan geçirildiğini açıklamıştı.

Fransa’daki nükleer santrallerin "saldırıya açık" olduğuna dikkat çekmek isteyen çevreciler, Paris’in güneydoğusundaki Nogent-sur-Seine nükleer santraline, sabaha karşı şiddet içermeyen bir baskın yapmıştı.

Fransız enerji şirketi "Electricite de France"dan yapılan açıklamada, işgalcilerin kısa sürede yakalandıkları belirtilmişti.

Yaklaşık 60 nükleer enerji santralinin bulunduğu Fransa’da, ülkenin genel enerji ihtiyacının yüzde 70’i, nükleer santrallerden karşılanıyor.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme