Sarkozy Avrupa’nın ‘En Sevimsiz’i Seçildi

Kişiler
BVA kamuoyu araştırma şirketi, Avrupa’nın en çok beğenilen liderini belirlemek için Almanya, Fransa, İngiltere, İtalya ve İspanya’da 4 bin 217 kişiyle görüştü. Görüşmede en çok beğenilen l...
EMOJİLE

BVA kamuoyu araştırma şirketi, Avrupa’nın en çok beğenilen liderini belirlemek için Almanya, Fransa, İngiltere, İtalya ve İspanya’da 4 bin 217 kişiyle görüştü. Görüşmede en çok beğenilen lider olarak Almanya Başbakanı Angela Merkel’in ismi öne çıkarken, ikinci sırayı İngiltere Başbakanı David Cameron aldı.

Yeniden cumhurbaşkanı olmak için büyük bir seçim kampanyası başlatan Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ise, en fazla tanınan lider unvanını aldı. Ancak denekler, Sarkozy’yi bir lider olarak beğenmediklerini de ifade etti.

Araştırmaya katılanların yüzde 58’i Sarkozy’yi beğenmediğini yüzde 33’ü ise politikalarını olumlu bulduğu yönünde görüş bildirdi. Almanya Başbakanı Merkel’i lider olarak beğenenlerin oranı ise yüzde 50 oldu. Yüzde 41 ise Merkel hakkında olumsuz görüş belirtti.

İtalya’da Silvio Berlusconi’nin istifa etmesi sonrasında başbakan olan Mario Monti beğenilen liderler arasında Sarkozy’yi geride bırakarak üçüncü oldu.

Ntvmsnbc

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme