Maymunlar İçin Hergün Yemek Yapıyor

Kişiler
Hindistan’ın kuzeybatısındaki Uttar Pradesh eyaletinde, arkadaş olarak gördüğü maymunlara her gün kendi elleri ile yemek yapan 53 yaşındaki Hintli, “Maymun adam” lakabı ile ün yaptı....
EMOJİLE

Hindistan’ın kuzeybatısındaki Uttar Pradesh eyaletinde, arkadaş olarak gördüğü maymunlara her gün kendi elleri ile yemek yapan 53 yaşındaki Hintli, “Maymun adam” lakabı ile ün yaptı.

Omkar Jain isimli 53 yaşındaki Hintliyi, Uttar Pradesh eyaletinin Baghpat şehri sokaklarında sık sık çevresinde maymunlarla gezerken görmek mümkün. Maymunlar için kendi elleri ile yemek yapan Jain, onları arkadaşı olarak görüyor. Maymunlar da artık onun elinden aldıkları küçük ekmek parçaların da yemeğe alışık.

Omkar Jain maymunlarla olan ilişkisini şöyle açıklıyor: “Biz gün hastan bir maymun gördüm. Onu iyileştirdim ve bana bağlandı. Sonra daha fazla maymun bana geldi. Her gün 50’ye yakın maymun gelirdi. Bazıları beni ısırırdı, ben de ağzımlar zehri emdikten sonra tükürüyordum. Bundan sonra mahalledekiler bana “maymun adam” lakabını verdi.”

Ailesi ise ihtiyar Hintlinin maymunlarla ilişkisini usandırıcı olarak adlandırıyor. Jain’in kızı ise olayı, “Ben doğduğumdan bu yana babam maymunları besler. Bu bazen bizim ve komşularımız için büyük sorunlar oluşturur.” diye olayı anlatıyor.

Omkar Jain’in komşuları da maymunlardan şikayetçi. Komşuları, maymunların bazen elbiselerini yırttıklarını ve bazen de çocuklarını ısırdıklarını ifade ediyor.

Jain, her gün maymunlar için yemek yapıyor. Bazen günlük 50 maymun çevresinden toplanarak Jain’in elinden yemek yiyor.

Haber 7

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme