Maradona Mescit Yaptırıyor

Kişiler
BAE’de El Vasl takımını çalıştırmaya başlayan Maradona, dünya medyasında son yıllarda yer alan haberlerde deneyimsiz, abartılı konuşan ve disiplinsiz olarak nitelendiriliyordu. Ayrıca, BAE’...
EMOJİLE

BAE’de El Vasl takımını çalıştırmaya başlayan Maradona, dünya medyasında son yıllarda yer alan haberlerde deneyimsiz, abartılı konuşan ve disiplinsiz olarak nitelendiriliyordu. Ayrıca, BAE’ye uyum sorunu yaşaması nedeniyle ilk haftalarda takımı yenilgilere uğruyordu. Maradona’nın da bu tepkiler üzerine El Vasl takımı ve Dubai’de fark yaratmak üzere girişimlerde bulunmaya başladığı belirtildi.

Öncelikle eylül ayında 21 yaşındayken trafik kazasında hayatını kaybeden Bani Yas takımında forma giyen Ziyab Avane’nin ailesine taziye ziyaretinde bulunan Maradona’nın katkısıyla Avane anısına bir mescit yaptıracağı ilan edildi.
 
Bu arada, bir Arap taraftarın kendisine hediye ettiği Filistin kefiyesini boynuna sararak sahaya çıkan Maradona’nın İspanyolca "Viva Palestine / Yaşasın Filistin" sloganları attığı ifade edildi. Maradona’nın ayrıca dünya genelinde yarım yüzyılı aşkın süredir devam eden Filistin sorununa dikkati çekmek için ”Filistin’e özgürlük” adında bir video yayımlamaya başlayacağı da bildirildi.
 
Dieogo Armando Maradona BAE’nin Abu Dabi kıyılarında bulunan ”Ayşe Tinah” adasına da doğanın 7 harikası listesine girmesi konusunda internet üzerinde yapılan oylamada destek verdiği belirtildi.

Maradona’nın El Vasl takımıyla yaptığı anlaşmanın ardından aldığı eleştirilere rağmen Dubai’de kalmaya devam edeceğini ve ülkenin tanıtımına katkıda bulunacağı kaydedildi.
 
Arjantin’de 2003 yılında Maradona hayranları ünlü futbolcu adına kilise kurmuştu.

ahaber.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme