“Kur’an Yakılmasından Dolayı Özüre Gerek Yok”

Kişiler
Küstah Rick Santorum, Kur’an-ı Kerim yakılmasından ötürü özür dilemesine gerek olmadığını söyledi. Santorum açıkça ABD Başkanı Barack Obama’nın, Afganistan’da ABD üssünde Kur’a...
EMOJİLE

Küstah Rick Santorum, Kur’an-ı Kerim yakılmasından ötürü özür dilemesine gerek olmadığını söyledi.

Santorum açıkça ABD Başkanı Barack Obama’nın, Afganistan’da ABD üssünde Kur’an-ı Kerim’in de aralarında olduğu çok sayıda dini kitabın yakılmasından ötürü özür dilemesine gerek olmadığını söyledi.

Santorum, Obama’nın olaydan ötürü özür dilemesinin hata olduğunu, bunun Başkan’ın "zayıflığını" gösterdiğini savunarak, Obama’nın üzgünüm demek yerine sadece yapılanın yanlış olduğunu kabul etmiş olması gerektiğini kaydetti.

Santorum, kasti bir eylem olmayan birşey için özür dilemenin, "ABD Başkanı’nın yapmaması gereken birşey olduğunu" sözlerine ekledi.

ABD Başkanı Barack Obama, Afganistan’da ABD üssünde Kur’an-ı Kerim’in de aralarında olduğu çok sayıda dini kitabın yakılmasından ötürü özür dilemesi nedeniyle Cumhuriyetçiler tarafından sert bir dille eleştiriliyor. Amerikalı askeri yetkililer tarafından yapılan açıklamada, "olayın bir hata olduğu" savunulmuştu.

Bu açıklamalar Amerika cumhuriyetçilerinin zihin yapısını açıkça ortaya koyuyor.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme