Kaybolan Genç Kız 7 Yıl Sonra Ailesini Buldu

Kişiler
Açe eyaletinin Meulabo kentindeki bir kafede geçen hafta ortaya çıkan 15 yaşındaki Wati, kaybolduktan sonra başına gelen ilginç olayı anlattı. Tsunami dalgalarının kendisini götürdüğünden kısa bir sür...
EMOJİLE

Açe eyaletinin Meulabo kentindeki bir kafede geçen hafta ortaya çıkan 15 yaşındaki Wati, kaybolduktan sonra başına gelen ilginç olayı anlattı. Tsunami dalgalarının kendisini götürdüğünden kısa bir süre sonra bir kadın tarafından evlatlık edinildiğini belirten Wati, bazen gecelere kadar dilenmeye zorlandığını söyledi.

Artık para getiremeyen Wati, kadın tarafından dışarı atıldığını dile getirerek, daha sonra ise ailesini bulmak için yola koyulduğunu kaydetti. Ancak ailesi hakkında çok az bilgisi olduğunu belirten Wati, sadece dedesinin isminin İbrahim olduğunu hatırladığını ifade etti.

Meulaboh şehrinde geldiği kafede bir kişinin dedesini tanıdığını söylemesi üzerine, Wati ile İbrahim bir araya geldi.

Kızın torunu olup olmadığından emin olamayan İbrahim ise kızın anne ve babasını çağırdı. Anne Yüsniar, kızını kaşının üzerindeki yara izi ve kalçasındaki lekeden tanıdı ve böylece 7 yıllık hasret sona ermiş oldu. Hint Okyanusu’nda meydana gelen 9,1 büyüklüğünde depremin tetiklediği tsunami büyük felakete yol açmış ve 230 bin kişi hayatını kaybetmişti.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme