Kaddafi’nin Spikeri Yaşıyor!

Kişiler
on5yirmi5 / ÖZEL HABER Libya’nın devrik lideri Muammer Kaddafi yanlısı Hale Misrati’nin öldüğü iddia edilmişti. Ancak Libya Başsavcısı Abdulaziz el Hasadi, Hale Misrati’nin öldü...
EMOJİLE

on5yirmi5 / ÖZEL HABER

Libya’nın devrik lideri Muammer Kaddafi yanlısı Hale Misrati’nin öldüğü iddia edilmişti. Ancak Libya Başsavcısı Abdulaziz el Hasadi, Hale Misrati’nin öldürüldüğü iddialarını reddetti ve Misrati’nin yaşadığını söyledi.

Hasadi’nin El Cezire televizyonuna yaptığı açıklamadan sonra Libya internet sitelerinde yayınlanan ve daha sonra Youtube’a yüklenen bir video kaydında Misrati, 19 Şubat 2012 günü yaşadığını, kendisine hiçbir kötü muamele yapılmadığını ifade ediyor.

VİDEOYA İZLEMEK İÇİN RESMİN ÜZERİNE TIKLAYIN!..

Hale Misrati, Kaddafi döneminde Cemahiriye Televizyonunda spikerlik yaparken ekrana silahla çıkıp Kaddafi muhaliflerine tehditler savurmasıyla ünlenmişti. Kaddafi muhaliflerine hakaret eden Misrati, Trablus’un Kaddafi güçlerinden alınmasından sonra gözaltına alınmıştı. Son günlerde Misrati’in öldürüldüğü ile ilgili haberler yayınlanmıştı.

Kaddafi’nin sıkı destekçilerinden biri olduğu bilinen spiker, hükümetin devrilmesiyle sonuçlanan direniş hareketinin başladığı günlerde televizyon ekranlarından Kaddafi karşıtlarını elindeki silahı sallayarak uyarmış, ‘ya öleceğini ya da öldüreceğini’, kendisi ve diğer çalışanların, televizyon kanalını korumak adına ‘şehit olmaya hazır olduklarını’ ilan etmişti.

Mistrati, söz konusu videoda hayatta olduğunu ve hukuksal süreci beklediğini belirtiyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme