İPhone ve Blackberry’e Yasak

Kişiler
Bild gazetesinin internet sayfasında yer alan habere göre, İçişleri Bakanlığı’nın 19 Kasım 2009 tarihinde diğer bakanlıklara gönderdiği bir yazıda, bilgi ve iletişim ağlarının yasa dışı yollarla...
EMOJİLE

Bild gazetesinin internet sayfasında yer alan habere göre, İçişleri Bakanlığı’nın 19 Kasım 2009 tarihinde diğer bakanlıklara gönderdiği bir yazıda, bilgi ve iletişim ağlarının yasa dışı yollarla dinlenebilmesi mümkün olduğu gerekçesiyle İPhone ve Blackberry cep telefonlarının kullanılmasının yasaklanmasını önerdi.

Alman hükümetinin iletişim ağının dünyanın en güvenli ağlarından biri olduğu belirtilen ve bunun böyle kalması için de Almanya İletişim Güvenlik Dairesi’nin (BSİ) tavsiyesine uyulması istenen yazıda, Blackberry ve İPhone telefonlarının mevcut güvenlik taleplerini yerine getirmediği kaydedildi.

BSİ tarafından gazeteye dün yapılan açıklamada, Apple şirketinin ürettiği İPhone’un güvenlik standartlarında kuşkular bulunduğu belirtildi.

Almanya Başbakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından Reuters’e yapılan açıklamada da, çalışanların Blackberry marka telefon kullanmasının yasaklandığı ifade edildi.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme