Gannuşi: Suriye Halkının Yanındayız

Kişiler
Tunus devriminden sonra iktidara gelen Ennahda hareketinin lideri Raşid El Gannuşi, Suriye ordusunun silah yardımına ilişkin olarak ‘Diktatörlüğün dostları diktatörlüğe silah veriyorlarsa, devri...
EMOJİLE

Tunus devriminden sonra iktidara gelen Ennahda hareketinin lideri Raşid El Gannuşi, Suriye ordusunun silah yardımına ilişkin olarak ‘Diktatörlüğün dostları diktatörlüğe silah veriyorlarsa, devrimcilerin dostları da devrimcilere silah vermelidirler’ dedi.

Tunus devriminden sonra iktidara gelen Ennahda hareketinin lideri Raşid El Gannuşi, Suriye ordusunun silah yardımına ilişkin olarak "Diktatörlüğün dostları diktatörlüğe silah veriyorlarsa, devrimcilerin dostları da devrimcilere silah vermelidirler" dedi.

KATLİAMLARA KARŞI SİLAHLI DİRENİŞ MEŞRUDUR

Gannuşi, AA’ya verdiği mülakatta, Suriyeli devrimcilerin Rusya-Çin destekli diktatörlüğe karşı silahlı mukavemetinin meşru olduğunu ve bunun desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Tunus’ta düzenlenen Suriye’nin Dostları Konferansı’nın faydalı olup olmadığına ilişkin soruya Gannuşi, "Tunus Devrimi’nin ve uluslararası topluluğun Suriye halkı ile dayanışmasını ortaya koyan bu toplantının, diktatör Beşşar Esad’ı yalnızlaştırma sürecine katkısı bakımından faydalı olduğunu" belirtti.

DIŞ MÜDAHALEYE HAYIR

Suriye’ye bir dış müdahalenin söz konusu olup olamayacağıyla ilgili soruya da Gannuşi, "Dış müdahale zaten var. Rusya, Çin ve İran’ın diktatörlük lehindeki müdahalesi. Suriye’deki mevcut rejimi askeri yollarla yıkmaya dönük bir dış müdahale ise söz konusu değil ve bize göre olmaması da gerekir. Çünkü bu faydadan çok zarar getirecektir" yanıtını verdi.

İsra Haber
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme