Danimarka Bu Türk Genci konuşuyor

Kişiler
Danimarka’da yaşayan Ferhat Kayahan (21) hesabına yanlışlıkla yatırılan 16 milyon Danimarka kronu değerindeki maaşı (5.26 milyon TL) iade ederek dürüstlüğüyle ülkede günün konusu oldu. Netto adl...
EMOJİLE

Danimarka’da yaşayan Ferhat Kayahan (21) hesabına yanlışlıkla yatırılan 16 milyon Danimarka kronu değerindeki maaşı (5.26 milyon TL) iade ederek dürüstlüğüyle ülkede günün konusu oldu.

Netto adlı süpermarket zincirinde çalışan ve önceki gün son iş günü olan Kayahan, hesabına girdiğinde işverenin hesabına 16 milyon Danimarka kronu yatırdığını gördü.

Normal maaşının aylık 11 bin kron (3 bin 500 TL) olduğunu belirten mühendislik yüksek okulu öğrencisi Kayahan, bankasına telefon ederek bu paranın yanlışlıkla yatırıldığını söyledi. Genç adamın birden zengin olduğu haberi Danimarka banka dünyasında anında yankı buldu.

Nordea adlı banka kendisini telefonla arayarak bankalarında müşteri olmasını teklif etti. Kayahan bankanın bu habere nasıl ulaştığını bilmediğini söyledi.

‘Biz de bıraksak!’

Kayahan’ın patronu Anita Hansen ise, yeni bir ödeme sistemine geçtiklerini ve hiç kimseye bu kadar yüksek bir aylık ödenmediğini ifade etti.

Olayın ardından Kayahan’ın eski iş arkadaşları, Hansen’e, "Biz de işi bırakırsak böyle yüksek miktarda bir maaş alabilir miyiz?" diyerek espri yaptı.

Mynet

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme