Berdimuhamedov, 754 Mahkumu Affetti

Kişiler
Berdimuhamedov başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulunda Devlet Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri ve İstihbarat Bakanı Yaylım Berdiyev, Tarafsızlık Bayramı dolaysıyla uygulanacak af konusunda bilgi ver...
EMOJİLE

Berdimuhamedov başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulunda Devlet Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri ve İstihbarat Bakanı Yaylım Berdiyev, Tarafsızlık Bayramı dolaysıyla uygulanacak af konusunda bilgi verdi.

Konuyu değerlendiren Berdimuhamedov, af geleneğinin ülke insanının geçmişten beri devam eden hoşgörü ve yüksek insani değerlerden kaynaklandığını vurgulayarak af ile ilgili karara imza attı.

Aralarında yabancı uyruklu vatandaşların da bulunduğu 754 kişinin 12 Aralık’tan önce ailelerine kavuşmasını isteyen Berdimuhamedov, yerel yöneticilerden aftan yararlanacak vatandaşların istihdam edilmesini talep etti.

Milli ve dini bayramlarda af uygulamasının yapıldığı Türkmenistan’da Devlet Başkanı Berdimuhamedov, en son 27 Ekim Bağımsızlık Bayramı dolaysıyla 1700 kişiyi, Kadir Gecesi dolayısıyla da 3730 mahkumu affetmişti.

Berdimuhamedov, 2007 yılından beri Kadir Gecesi dahil çeşitli milli ve dini bayramlarda 26 binin üzerindeki mahkumu affetti.

AA

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme