2011’in Son Hayal Kırıklığı!

Kişiler
Yıllar evvel piyasaya çıkan PSP’nin ardından, işi gücü bırakıp kendisini PS Vita adındaki bu ufak el cambazına odaklayan Sony, uzunca bir süre sonunda PS Vita’yı son kullanıcı ile buluştur...
EMOJİLE

Yıllar evvel piyasaya çıkan PSP’nin ardından, işi gücü bırakıp kendisini PS Vita adındaki bu ufak el cambazına odaklayan Sony, uzunca bir süre sonunda PS Vita’yı son kullanıcı ile buluşturdu.

İlk olarak 17 Aralık tarihinde sadece Japonya’ya özel olarak piyasaya çıkan cihaz, yapılan araştırmalara göre ilk iki gün içerisinde 321.000 adet satış yaptı. Fakat bu rakamı veren kaynağın açıkladığı yeni raporlara göre PS Vita’nın bir anda tavan yapan satışları, ikinci haftadan sonra bir anda düşüşe geçti.

AllThingsD.com’dan sızan bilgiye göre, Japon piyasa araştırma firması olan Media Create’in hesapları, PS Vita’nın ikinci hafta satışlarının 72.479 üniteye düştüğü yönünde oldu. Bu rakam şu ana kadar Japonya’da piyasaya çıkmış neredeyse bütün konsol satışlarının altında kalıyor zira Nintendo 3DS aynı süreçte 482.200 adet el konsolu satmayı başarmıştı.

PS Vita’nın bu düşük satışı hakkında yazılan birçok makalede, cihazın yetersiz envantere ve bazı teknik sorunlara sahip olduğu, bu yüzden de satışlarının iyi gitmediğine değiniliyor. Yine de piyasa analizcilerinin büyük bir kısmı Vita’nın az satmasının sebebini bir el konsolu için yüksek fiyatına bağlıyorlar.
 

chip

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme