Efe Can Çayır: Karantinadaki Günlerim

Çocuk Yazarlar
Günlerden bir gün karantina ilan edildi ve herkes evlerdeydi. Corona virüs ile bütün dünya sarsilmis idi ama Türk halkı ayaktaydi. Herkes birbirini motive ediyordu virüsü türkiye yenecek diye.. Bir gü...
EMOJİLE

Günlerden bir gün karantina ilan edildi ve herkes evlerdeydi. Corona virüs ile bütün dünya sarsilmis idi ama Türk halkı ayaktaydi. Herkes birbirini motive ediyordu virüsü türkiye yenecek diye..

Bir gün karantinadayken uyuyakalmisim rüyamda virüs Türkiyeden gidiyordu ve herkes seviniyordu meşaleler ile.. Sonra uyandim sağlık bakanimiz Fahrettin Koca aciklama yapiyordu. Okullar ilk defa uzaktan egitim ile sürdürülecek idi ve sonra gece dokuzda herkes sağlik calisanlarini gururla candan alkisliyordu. Bende çok gurur duydum bir de benim ablamda saglik calisaniydi..

Tabi ki her zamanki gibi evde sıkılıyordum ve havadan sevecegimiz şeyler geliyordu. Çatıdan ve ben çok mutlu oldum ve bütün çocuklar da mutlu oldu ve akşam olur ben uyudum. Rüyamda ablam biraz uzaktaydi ve elindede kalp vardi.. Gittikce bende gidiyordum ve bir anda pankartlar ortaya çıktı. Pankarttada ”corona virüsü atlattik” yaziyordu ama ben uyandım gerçek olmadigini anladim..

Sonra bir baktim pencereden bizim site karantina altina alınıyordu ve ben cok tedirgin olmuştum. Karabükte öyleydi artik havadan zombiler geliyordu ve evlere girmeye çalışıyorlardı. Biz de kapilari ve penceleri tutuyorduk. Ben korkumdan sandigin icine girmistim.. Ondan sonra açtı bir güneş ve zombiler eridi ve corona virüs de geçmişti.

Fazla vefat sayımız yoktu ve herkes kutladi bunu. Çok mutlu oldu herkes bütün saglik calisanlarina tesekkur etti canı gönülden…

(Efe Can Çayır, Karabük Yenice’de ikamet etmekte ve 6. sınıfa gitmektedir.)