Yusuf Uzun kimdir?

Biyografi
1958 Trabzon da doğdu.İlköğretimi Bahçelievlerde,orta ve liseyi İstanbul ve ardından Tekirdağ imam hatip lisesinde tamamladı.Ardından iş hayatına atıldı sanayici ve işadamı olarak yaşamını sürdür...
EMOJİLE

1958 Trabzon da doğdu.İlköğretimi Bahçelievlerde,orta ve liseyi İstanbul ve ardından Tekirdağ imam hatip lisesinde tamamladı.Ardından iş hayatına atıldı sanayici ve işadamı olarak yaşamını sürdürdü.

Sosyal sorumluluk bilinci ile sivil toplum kuruluşlarında görev yaptı. 1980 sonrası dönemde aktif siyasi faaliyetlerde bulundu.Kuruluştan bu yana Akpartide degişik kademelerde görevler yaptı.2009 yerel seçimlerinde Beylikdüzü belediye başkan adayı olarak seçimlere girdi ve halkın teveccühü ile belediye başkanı seçildi. Demokrat şeffaf katılımcı ve İnsan merkezli bir anlayışla belediye başkanlık görevini sürdürmektedir.

Araştırmacı yazar kimliği de olan Uzun “İstanbul,un gülen yüzü Beylikdüzü” ve “Kıyıların planlanması ve kullanımı”adlı kitapların da yazarıdır.

Evli ve iki çocuk babası olan Uzun 2000 yılından bu yana Beylikdüzünde ikamet etmekte ve ailesinin de yaşadığı bu kente hizmet etmeyi ibadet telakki etmektedir.