Yüksel Kocaman kimdir?

Biyografi
Zonguldak’ın Devrek ilçesinde, 5 Mayıs 1970’te dünyaya gelen Kocaman, ilk, orta ve lise eğitimini Devrek’te tamamladıktan sonra 1993’te Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden ...
EMOJİLE

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde, 5 Mayıs 1970’te dünyaya gelen Kocaman, ilk, orta ve lise eğitimini Devrek’te tamamladıktan sonra 1993’te Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Yüksel Kocaman, 1998-2001 yıllarında Pınarhisar Cumhuriyet Savcılığı, 2001-2003 yılları arasında ise Çatalzeytin Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulundu.

2014’TE MÜSTEŞAR YARDIMCISI OLDU

Kocaman, 2003 yılından itibaren sırasıyla Strateji Geliştirme Başkanlığı Tetkik Hakimliği, Personel Genel Müdürlüğü Tetkik Hakimliği, Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı görevlerini yürüttü.

Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğüne 2011’de atanan Yüksel Kocaman, 31 Ekim 2014’te ise Müsteşar Yardımcılığı görevine getirilmişti.

Yüksel Kocaman 19 Ocak 2017 tarihinde Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) kararnamesi ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı görevine getirildi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

ahmet içirgin
ben tarfsızım keşke yapmasaydı ...Ben kimseye zarar vermem ama birileri emin olsun bu evlilikten doğan çocuğu fahişe yapacaklar.<lan it senin ne işin olur siyasi bir adammla özelliklede şizofren ve bunaksa şimdi gerçeğe dön bo ş ver sanal hayatı böyle bir pisliğe türk düşmanına selam verirmiyidin sende kırmız listedesin karın veya kızın orospu olacak inan yada inanma adi insan sen siz gibiler kurtuluş savaşında işgalcilerin döllediği inanlarsınız yani geniniz bozuk kırık dölüsünüz.<bekleyin ve görün ne olacağınız en fazla 3 yıl yaşarsınız tabi ki bir uçak yada araba kazası olmazsa ben istersem olur....Sadece bir yere yazma yeter
nem kurutmakoku giderme