Yücel Çelikbilek kimdir?

Biyografi
1951 yılında Kars’ta doğdu.1956 yılından itibaren Beykoz’da oturuyor. Gümüşsuyu Fatih Hoca İlkokulu’nu Beykoz, Ortaokulu’nu Kadıköy Ticaret Lisesi’ni, İstanbul Ticari ve ilimler Akad...
EMOJİLE

1951 yılında Kars’ta doğdu.1956 yılından itibaren Beykoz’da oturuyor. Gümüşsuyu Fatih Hoca İlkokulu’nu Beykoz, Ortaokulu’nu Kadıköy Ticaret Lisesi’ni, İstanbul Ticari ve ilimler Akademisini bitirdi.1993 yılında mahalli İdareler Enstitüsünden mezun oldu.1997 yılından İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde mahalli idarelerle ilgili yüksek lisans çalışması yaptı.

1985 yılından itibaren yönetim kurulu üyeliğini yaptığı Türkiye’nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından ilim Yayma Cemiyeti’nin 2002-2004 yılları arasında başkanlığını üstlendi. Kurucu üyesi olduğu İlim Yayma Vakfı’nın da başkanlığını da sürdürmektedir.1989-1994 yılları arasında Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanlığını yaptı. Ayrıca 1991 genel seçimlerinde Refah Partisinden İstanbul 4. Bölge Milletvekili adayı olarak seçimlere katıldı.1994 yılında Beykoz Belediye Başkanlığı görevine seçildi. Görevde bulunduğu süre içerisinde Beykoz’un her köşesinde önemli hizmetlerin yapılmasının yanı sıra, borçsuz bir belediye devretti.

1999 yılından itibaren 10 yıl süreyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı ve Yerel Yönetimler Koordinatörü olarak görev yaptı. 15 seneyi aşkın yerel yönetim tecrübesi boyunca, birçok başarılı projelere imza attı. Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı kurucuları arasında yer aldı, Mali ve İdari işlerden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Ak Parti’den Beykoz Belediye Başkanı olarak seçildi.