Yeni YÖK Başkanı Erol Özvar kimdir? Prof. Dr. Erol Özvar biyografi

Biyografi
Yeni YÖK başkanı Erol Özvar kimdir? Erol Özvar biyografi… Prof. Dr. Erol Özvar özgeçmiş… Yekta Saraç’ın yerine YÖK başkanı olarak atanan eski Marmara Üniversitesi Rektörü Erol Özvar ...
EMOJİLE

Yeni YÖK başkanı Erol Özvar kimdir? Erol Özvar biyografi… Prof. Dr. Erol Özvar özgeçmiş…

Yekta Saraç’ın yerine YÖK başkanı olarak atanan eski Marmara Üniversitesi Rektörü Erol Özvar 1966 yılında İstanbul’da doğdu. 1989’da Marmara Üniversitesi İktisat Bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Özvar, aynı üniversitede iktisat tarihi alanında yüksek lisans ve doktora yaptı.

Erol Özvar’ın Türkçe ve yabancı dillerde yayınlanmış çalışmaları içinde yer alan “Osmanlı Maliyesinde Malikane Uygulaması” kitabı, Osmanlı Bankası Arşivleri ve Araştırma Merkezince 2005’te kitap dalında en iyi eser ödülüne layık görüldü.

Mehmet Genç ile hazırladığı 2 ciltlik “Osmanlı Maliyesi: Kurumlar ve Bütçeler” adlı eseri 2013’te Uluslararası Halil İnalcık Tarih Ödülü’ne değer görülen Özvar, 2009-2012 arasında Harvard Üniversitesi Orta Doğu Araştırmaları Merkezinde ve araştırma desteği kazandığı Harvard Hukuk Fakültesi İslam Hukuku Araştırmaları Programında ziyaretçi öğretim üyesi olarak çalıştı.

Uluslararası Türkiye’nin Sosyal ve Ekonomik Tarihi Birliğinin idare kurulu üyesi olan Özvar, Uluslararası İktisat Tarihi Kurumu ile Türk Tarih Kurumunda bilim kurulu üyeliği de yaptı.

Prof. Dr. Erol Özvar, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi