Ünal İnanç kimdir?

Biyografi
Gazeteci Ünal İnanç da Ergenekon soruşturması kapsamında yapılan 11. dalgada gözaltına alındı. Eski bir gazeteci olan Ünal İnanç, özellikle 1980’li yıllarda önemli haberlere imza attı. İstihbarat ve y...
EMOJİLE

Gazeteci Ünal İnanç da Ergenekon soruşturması kapsamında yapılan 11. dalgada gözaltına alındı.

Eski bir gazeteci olan Ünal İnanç, özellikle 1980’li yıllarda önemli haberlere imza attı. İstihbarat ve yargı konularında çalışan İnanç, son dönemde bazı gazetecilere danışmanlık yaptı.

Türkiye’nin en kıdemli polis-adliye gazetecilerinden birisi olan Ünal İnanç, Güvenlik ve Yargı Muhabirleri Derneğini kurmuştu. Gazeteciliğin her dalında hizmet veren, Parlamento Muhabirliği de yapan İnanç, 45 yıldır gazetecilik mesleğinin içerisinde bulunuyor.

İnanç’ın kendisine ait ‘Aykırı Haber’ adlı bir de internet sitesi bulunuyor. İnanç sitesinde gözaltına alınacağının ipuçlarını vermişti.

İnanç ,‘Vay canına ben de Ergenekoncuymuşum’ başlığı ile yazdığı yazıda, ATO Başkanı Sinan Aygün’le, Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay’la ve 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hurşit Tolon’la defalarca konuştuğunu anlattı. Şehit ve gazi ailelerine yönelik olarak düzenlediği mitingi de anlattığı yazısında, ülke çıkarlarını düşünme suçunu defalarca işlediğini belirten İnanç, yazısını ‘pes vallahi’ diyerek bitiriyor.