Selman Okumuş kimdir?

Biyografi
Selman Okumuş biyografisi, 1977 yılında İstanbul’da doğan Selman Okumuş, ilköğretimini tamamladıktan sonra 1995 yılında İstanbul Pendik İmanı Hatip Lisesi’nden mezun olmuştur. 1997 yılında Marmara İla...
EMOJİLE

Selman Okumuş biyografisi, 1977 yılında İstanbul’da doğan Selman Okumuş, ilköğretimini tamamladıktan sonra 1995 yılında İstanbul Pendik İmanı Hatip Lisesi’nden mezun olmuştur.

1997 yılında Marmara İlahiyat Fakültesi’ne girerek, Lisans eğitimini 2001 yılında tamamlamıştır.

Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünde Yüksek Lisans çalışması da yapan Selman Okumuş, 2005 yılında da bu bölümü bitirmiştir.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Yüksek Lisans Bölümünden de 2007 yılında mezun olarak mesleki kariyerini geliştiren Selman Okumuş ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Pendik Haseki Eğitim Merkezinden 2008 yılı mezunu olup askerlik hizmetini de tamamlamıştır.

Diyanet İşleri Başkanlığında 13 yıldır görev yapan Selman Okumuş İngilizce, Arapça ve Osmanlıca bilmektedir. Kendisi aynı zamanda ulusal ve uluslararası ezbere Kuran-ı Kerim okuma yarışmalarında birincilikler elde etmiştir.