Sedef Kabaş Kimdir?

Biyografi
Akademisyen: Londra doğumlu Kabaş, 1992 yılında Boğaziçi Ü. Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden en yüksek derece ile mezun oldu. Kazandığı Fulbright bursu ile Boston Üniversitesi’nde Televizyon Ga...
EMOJİLE

Akademisyen: Londra doğumlu Kabaş, 1992 yılında Boğaziçi Ü. Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden en yüksek derece ile mezun oldu. Kazandığı Fulbright bursu ile Boston Üniversitesi’nde Televizyon Gazeteciliği üzerine yüksek lisans yaptı, 1995. Marmara Ü. Genel Gazetecilik Bölümü’nden “Söyleşi, Röportaj ve Soru Sorma” üzerine yazdığı tezi ile 2006 yılında doktora derecesi aldı. İstanbul Akademi, Pera İstanbul, Bahçeşehir Ü., Kültür Ü., ve Kadir Has Ü.’ de “Medya İlişkileri”, “Diksiyon, Etkili Ses ve Beden Dili”, “Sunum Becerileri”, “Röportaj Teknikleri” ve “Etkili Haber Yazımı” üzerine 2001-2011 yılları arasında dersler verdi.

TV Programcısı:POWER FM radyosunun kurucu ekibinde yer aldı, haber bültenlerini hazırlayıp, sundu. CNN International’ın Atlanta’daki haber merkezinde çalışan ilk Türk gazeteci oldu. Bu görevinde başta Ortadoğu, Avrupa ve Balkanlar olmak üzere dünyanın pek çok bölgesi ile ilgili haberler hazırladı. “Almanya’da Türk Döneri” haberi ile 1998 CNN World Report/ En İyi Ekonomi Haberi ödülünü kazandı. Türkiye’ye döndükten sonra NTV (Portreler), ATV (Dönence), TV8 (Sesli Düşünenler), Sky Türk (Haber Ötesi), TRT2 (Medya Medya) kanallarında siyaset, ekonomi, medya, akademi, sanat ve spor dünyasının önde gelen isimleri ile araştırmaya dayalı röportajlar gerçekleştirdi ve pek çok ödüle layık görüldü.

Eğitmen/Koç/Danışman:2007 yılında Sedef Kabaş Eğitim, Koçluk ve Danışmanlık şirketini kurdu. Üst kademe yöneticilere etkili liderlik, etkili hitap, medyanın gücünden yararlanma, kişisel imaj ve itibar yönetimi, ikna ve etkileme becerilerini geliştirme konularında koçluk yapmaktadır. Türkiye’nin önde gelen şirketlerine iletişim alanında danışmanlık hizmeti sunmakta, “Topluluk Önünde Etkili Konuşma”, “İz Bırakan Sunumlar”, “Diksiyon, Etkili Ses ve Beden Dili” , “Lider İletişimi”, “Medya İlişkileri”, “Kurumsal İmaj ve İtibar”, “Kişisel İmaj ve İtibar”, “Kişilerarası İletişimde Etkileme ve İkna” eğitimleri vermektedir.

Konuşmacı: Konferans ve seminerlerde “konuk konuşmacı” olarak iletişim, iş ve medya dünyasına dair tecrübelerini, pratik bilgileri ve son trendleri paylaşmaktadır.

Master of Ceremony: Ulusal ve uluslararası pek çok basın toplantısı, konferans, kongre ve fuarlarda Türkçe ve İngilizce MC olarak görev almaktadır.

Yazar: Doğan Egmont tarafından yayımlanan Sesli DüşünenlerZamanı Dize Getirenler, İpek Dokulu BaşarılarSoru Sorma Sanatı ve Hayatını Seçen Kadın adında beş kitabı vardır.