Şakir Yücel Karaman kimdir?

Biyografi
1966’da Erzincan’da doğan Ş.Yücel Karaman, 1990’da İ.T.Ü. Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Aralarında çok uluslu firmaların da bulunduğu özel kuruluşlarda üst düzey yöneticilik yaptı. İş hayatı ...
EMOJİLE

1966’da Erzincan’da doğan Ş.Yücel Karaman, 1990’da İ.T.Ü. Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Aralarında çok uluslu firmaların da bulunduğu özel kuruluşlarda üst düzey yöneticilik yaptı.

İş hayatı boyunca yürüttüğü projelerden ikisi, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulundu. Ayrıca bu projelerden biri, TTGV tarafından “Teknoloji Ödülü”ne layık görüldü. İşi gereği gittiği değişik Avrupa kentlerinde belediye hizmetlerini inceleme fırsatı buldu. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yönetimlerinde çalıştı. ISO 9000 kalite yönetimi ve kişisel gelişim süreç planlama ve hizmette tasarım gibi eğitim programları yanı sıra, “Akustik Kongresi” ve “Kalite Kongresi” gibi birçok ulusal ve uluslar arası etkinliğe de mesleki bildiri ile katıldı. En son Ulaşım A.Ş’de, Türkiye’nin “ilk ve tek” yerli tramvay aracını geliştirip imal eden bölümünün yöneticiliğini yaptı. Ak Parti Güngören Belediye Başkanlığı’na aday olmak için görevinden istifa etti.

28 Mart 2009 Genel Yerel Seçimlerinde ise yüzde 50’yi aşan oy oranıyla Güngören Belediye Başkanlığı’na seçildi. İstanbul’da 1972’de gelen Kahraman, 28 yıldır Güngören Gençosman Mahallesi’nde ikamet ediyor. Askerliğini kısa dönem olarak yapan, evli ve iki çocuk babası Ş.Yücel Karaman, iyi derecede bilgisayar ve İngilizce biliyor.