Prof. Dr. Tamer Uçar Kimdir?

Biyografi
Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, Her ilin kendine ait özellikleri olduğunu belirterek, Yozgat’ın belki bir sanayi yönünden gelişmemiş olabileceğini fakat sağlık alanında Tıp...
EMOJİLE

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, Her ilin kendine ait özellikleri olduğunu belirterek, Yozgat’ın belki bir sanayi yönünden gelişmemiş olabileceğini fakat sağlık alanında Tıp Fakültesiyle birlikte önemli bir potansiyel yakaladığını söyledi.

Yozgat’ın gelecekte önemli bir sağlık merkezi olacağının işaretlerini şimdiden görüldüğünü ifade eden Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, “Gerek Sağlık Yüksekokulumuz, gerek Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz, gerekse Tıp Fakültemizin gelişimi bunların emarelerini göstermiş oluyor. Hastanemiz Yozgat’ta şimdiye kadar yapılmamış hizmetleri vermeye başladı. Hiç yapılmamış ameliyatlar gerçekleştiriliyor. Tıp Fakültemizin Morfoloji binası hem de yeni 200 yataklı hastanemiz iki yıl içerisinde tamamlanarak kampüsümüze hizmete girmiş olacak. Dolayısıyla bu bölge Tıp Fakültesi Morfoloji Hastanesi, Sağlık Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve ilerde yine diş hekimliği, eczacılık gibi birimlerinde kurulmasıyla bir sağlık kampüsüne dönüşmüş olacak. Bunlar Yozgat gibi bir il için son derece önemli gelişmelerdir. Bundan dolayı da son derece sevinçliyiz, geleceğe daha umutla bakıyoruz. Bu yıl Sağlık Bilimleri Enstitümüz ilk defa lisansüstü eğitime başladı. Bu yıldan itibaren yüksek lisansla başladık ve doktora açmak için de yine çalışmalarımız var” diye konuştu.  kaynak:IHA (milliyet)