Prof. Dr. Ömer Küçük Kimdir?

Biyografi
1974 yılında Trabzon’da doğan Ömer KÜÇÜK ilk, orta ve lise öğrenimini Trabzon’da tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü’nü 1996 yılında bi...
EMOJİLE

1974 yılında Trabzon’da doğan Ömer KÜÇÜK ilk, orta ve lise öğrenimini Trabzon’da tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü’nü 1996 yılında bitirdi. 1998 yılında Gazi Üniversitesi Kastamonu Orman Fakültesine Araştırma görevlisi olarak atandı. 2000 yılında yüksek lisansını, 2004 yılında ise doktorasını KTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Orman Mühendisliği Anabilim Dalında tamamladı. Ömer KÜÇÜK, Kastamonu Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümüne 2008 yılında Yardımcı Doçent, 2009 yılında Doçent, 2014 yılında ise Profesör olarak atandı. 2009-2010 yılları arasında Kastamonu Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcılığı, 2012- 2014 yılları arasında Orman Entomolojisi ve Koruma Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. 2011 yılında Kastamonu Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğüne atanan Ömer KÜÇÜK halen aynı görevini sürdürmektedir.

2012 yılında Fazıl Boyner Sağlık Yüksekokulu Müdürü, 2012 Aralık -2015 Şubat tarihleri arasında ise Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü görevini yürütürken aynı zamanda Kastamonu Üniversitesi Genel Sekreteri olarak görev yaptı. Ayrıca, Yönetim Kurulu Başkanlıkları, Yönetim Kurulu Üyelikleri, Fakülte Kurulu Üyeliği, Senato Üyeliği ve çeşitli komisyon başkanlığı yaptı. 20’ye yakın ulusal ve uluslararası projede yürütücü, araştırmacı ve uzman olarak görev yaptı. Yurtdışında misafir öğretim üyesi olarak ders verdi. Alanı ile ilgili çok sayıda ulusal ve uluslararası bilimsel faaliyette bildiri sundu, eğitici olarak görev yaptı. Diğer taraftan bir çok ulusal ve uluslararası saygın dergide hakemlik, alan editörlüğü, editör yardımcılığı yayın kurulu üyeliği yapmıştır. 80’in üzerinde ulusal ve uluslararası yayını bulunan Ömer KÜÇÜK, evli ve üç çocuk babasıdır. (kaynak:Omerkucuk.org)