Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü Kimdir?

Biyografi
Adıyaman Merkez nüfusuna kayıtlı Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, 1959 yılında doğdu. İlk, Orta ve Lise Eğitimini Malatya’da tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölüm...
EMOJİLE

Adıyaman Merkez nüfusuna kayıtlı Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, 1959 yılında doğdu. İlk, Orta ve Lise Eğitimini Malatya’da tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nü 1981, Yüksek Lisansı 1983 ve Doktora çalışmalarını ise 1987 yılında tamamladı.

1982–1987 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Uygulamalı (Co-Op Education) Mühendislik konusunda dünyaca ünlüKanada Waterloo Üniversitesi ‘nde 1989–1990 yılları arasında öğretim üyeliği yaptı ve burada önemli projeler üretti. Kanada’dan döndükten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü ‘nde Öğretim Üyesi olarak çalışmaya başladı ve süreç içinde fakülte ve bölümde idari görevlerde de bulundu. Prof. Gönüllü, imza attığı yüzlerce ulusal ve uluslararası akademik çalışmalarının yanı sıra, kendi geliştirdiği bilimsel metotlarla ve ürettiği 500’ün üzerinde ulusal ve uluslararası proje ve uygulamalı araştırma çalışmasıyla Üniversite-Sanayi-Kamu İşbirliği ve AR-GE çalışmalarına hayatı boyunca ayrıcalıklı olarak önem verdi.

Ulusal ve uluslararası olmak üzere 200’ün üzerinde makale ve bildirisi bulunmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır. 

14 Mayıs 2015 tarihinde Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğüne atandı.