Prof. Dr Aldulvahap Yiğit kimdir?

Biyografi
1961 Pertek doğumlu.  Elazığ’da ilkokul, ortaokulu ve liseyi bitirdikten sonra 1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi Genel Makine Mühendisliği Bölümünden Genel Makina Mühendi...
EMOJİLE

1961 Pertek doğumlu.  Elazığ’da ilkokul, ortaokulu ve liseyi bitirdikten sonra 1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi Genel Makine Mühendisliği Bölümünden Genel Makina Mühendisi olarak mezun oldu. Mezun olduğum fakültede  önce yüksek lisans eğitimimi ardından da doktora eğitimimi tamamladı. 1983 yılında Uludağ Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık fakültesinde araştırma görevlisi olarak akademik hayata başladı. Aynı üniversitede 1990  yılında Yardımcı Doçent, 1993 yılında Doçent ve 2000 yılında ise Profesör olarak atandı. Çeşitli kademelerde birçok idari görevlerde bulundu. 

 

 En son olarak 2011-2013 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi dekanlığını yaptı. Birçok projede yürütücü ve danışman olarak görev aldı. Tecrübe ve birikimlerini, Ahi Evran Üniversitesi öğretim üyeleri ile birlikte uyum ve dayanışma ile çalışarak, Türkiye’mizin gelecek vizyonuna uygun şekilde Ahi Evran Üniversitesi’nin gelişmesine hizmet için kullanmak istediğini belirtti. (kaynak:Abdulvahapyigit.com)