Prof. Dr. Ahmet PINARBAŞI kimdir?

Biyografi
Kahramanmaraş doğumlu olan Prof. Dr. Ahmet PINARBAŞI, 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra MEB bursu ile yüksek lisans ve doktorasını sırasıyla...
EMOJİLE

Kahramanmaraş doğumlu olan Prof. Dr. Ahmet PINARBAŞI, 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra MEB bursu ile yüksek lisans ve doktorasını sırasıyla 1991 ve 1996 yıllarında ABD’nin Pennsylvania eyaletindeki Lehigh Üniversitesinde tamamlamıştır. 2002 yılında Fulbright Araştırma Bursu ile yine Lehigh Üniversitesinde bir yıl çalışmalar yürütmüştür.

1997 ile 2011 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde yardımcı doçent ve doçent olarak hizmet vermiştir.

2012 yılında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümüne profesör olarak atanan Ahmet PINARBAŞI’nın uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış 18 makalesi, uluslararası konferanslarda sunduğu 7 bildirisi, ulusal hakemli dergi ve konferanslarda 10 yayını vardır. Danışmanlığı altında 2 adet doktora, 10 adet yüksek lisans öğrencisi mezun olmuştur.

Prof. Dr. Ahmet PINARBAŞI  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 8 Eylül 2015’deAlanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörlüğüne atanmıştır.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme