Önder Bakan kimdir? Beşiktaş kaymakamı Önder Bakan biyografi

Biyografi
İstanbul-Beşiktaş kaymakamı Önder Bakan kimdir? Önder Bakan özgeçmiş… Önder Bakan biyografi…. KİŞİSEL BİLGİLER   Adı Soyadı                  : Önder BAKAN Doğum Yeri ve Tarihi : Şarköy /12...
EMOJİLE
İstanbul-Beşiktaş kaymakamı Önder Bakan kimdir? Önder Bakan özgeçmiş… Önder Bakan biyografi….
KİŞİSEL BİLGİLER  
Adı Soyadı                  : Önder BAKAN
Doğum Yeri ve Tarihi : Şarköy /12.10.1971
Medeni Hali                : Evli
Görevi                         : Beşiktaş Kaymakamlığı / Kaymakam
EĞİTİM BİLGİLERİ
Lise                              : Şarköy Lisesi – 1988
Lisans                          : İstanbul Üni. Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi – 1994
Lisans 2                       : Sosyoloji
Yüksek Lisans             : Ankara Üni. Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi (Büyükşehir Belediyeleri, İlçe Belediyeleri ile İlişkileri Sorunları ve Çözüm Önerileri)
GÖREV YERLERİ
Edirne Kaymakam Adayı  (1996 – 1999)
Sakarya-Taraklı Kaymakamı (2000 – 2001)
İlk görev yerinde Osmanlı Devletinin kuruluş coğrafyasında bulunan bu küçük ilçede klasik Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan konakların restorasyonunda öncülük yaparak bu değerlerin tarihimize yeniden kazandırılması ve ilçede kültür turizminin oluşmasında ilk adımların atılması sağlanmıştır.
Siirt-Tillo (Aydınlar) Kaymakamı (2001 – 2003)
Bölgenin ve Siirt’in manevi iklimine tesir eden önemli mütefekkirleri bağrında barındıran bu ilçede İsmail FAKİRULLAH ve İbrahim HAKKI h.z’lerinin türbeleri manevi şahsiyetlerine uygun olarak bakım ve onarımları yaptırılmıştır.
Düzce Gümüşova Kaymakamı (2003 – 2007)
İstihdamın artırılmasına yönelik çıkan Teşvik Kanunu (5084 SK) ile ilçeye belediye başkanlığıyla birlikte en fazla yatırımı kazandırarak iki yıl içerisinde 15 tesisin açılması ve 2757 kişinin istihdam edilmelerine katkı sağlanmıştır.
Sivas Divriği Kaymakamı (2007 – 2010)
Anadolu Selçuklularının en önemli eserlerinden ve dünya kültür mirasında olan Divriği-Ulu Camii’nin sorunları 2009 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Sayın Başbakanımıza sunumu yapılarak arz edilmiş, Başbakanlığımızın himayelerinde ulaşım konusundaki sorunlarının iyileştirilmesi ile çevresi ve restorasyonu konusunda yoğun bir çalışma başlatılmıştır.
İçişleri Bakanlığı – İdari ve Mali İşler Dairesi Başkan Yardımcısı  (2010 – 2013)
İçişleri Bakanlığınca hükümet konaklarında başlatılan yenileme çalışmaları kapsamında Valilik ve Kaymakamlık binalarının yeniden inşasında kendi geleneksel ve kültürel dokularımızın işlenilmesi noktasında fikri ve idari çalışmalarda bulunmuştur.
İçişleri Bakanlığı – Göç İdaresi Genel Müdürlüğü / Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı (2013 – 2018)
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün ve 81 İl Göç İdaresi Müdürlüklerinin kurumsal yapılanmasında bütçenin hazırlanması ve kullanılmasında görev almıştır. Yabancıların sınır dışı edilmek üzere barındırıldıkları Geri Gönderme Merkezlerinin kapasitelerinin arttırılması yönetim standartlarının oluşturulması ve bu standartlar çerçevesinde yönetilmesi ile;
Daire Başkanlığı tarafından yürütülen, Yasa dışı göçmenlerin Geri Gönderme Merkezlerinde ve 81 İl Müdürlüğünde sınır dışı edilme işlemleri ile özellikle DEAŞ ve diğer terör örgütleri kapsamında bu merkezlerde tutulan Yabancı Terörist Savaşçıların (YTS) Ülkemize giriş yasaklarının konulması ve sınır dışı edilme işlemlerinde görev almıştır.
İçişleri Bakanlığı – Beşiktaş Kaymakamlığı  (24.09.2018 – Devam)

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme