Nurullah Çakır kimdir?

Biyografi
1964 Kütahya doğumlu olan Nurullah ÇAKIR, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Denizli Kaymakam adayı olarak göreve başlayan ÇAKIR, bir yılı İngiltere’de olmak üzere 3 yıllık staj dönemini...
EMOJİLE

1964 Kütahya doğumlu olan Nurullah ÇAKIR, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Denizli Kaymakam adayı olarak göreve başlayan ÇAKIR, bir yılı İngiltere’de olmak üzere 3 yıllık staj döneminin ardından sırasıyla; Çeltik Kaymakamlığı (Konya), Ovacık Kaymakamlığı (Çankırı-Karabük), Siirt Vali Yardımcılığı, Çatalzeytin Kaymakamlığı (Kastamonu), Kastamonu Vali Yardımcılığı, Doğubeyazıt Kaymakamlığı (Ağrı), Kaş Kaymakamlığı (Antalya) görevlerini yürütmüştür. 

Bilahare Bakanlar Kurulunda brifing olarak da arz edilen Sosyo – Kültürel nitelikli ve yaşam kalitesinin iyileştirilmesine yönelik çalışmalarından dolayı, 2005 yılında Türk İdarecileri Vakfı tarafından Vali Hüseyin ÖĞÜTÇEN Meslek Başarı Ödülüne layık görülen ÇAKIR; Kültür Bakanlığı tarafından 2006-2007 yıllarında Topkapı Sarayı Müze Müdür Vekilliğine atanmıştır. Bu dönemde başta Sur-i Sultani Projesi olmak üzere, müzecilik çalışmalarında aktif rol üstlenen ÇAKIR, müteakiben İstanbul Vali Yardımcısı, Kastamonu Valisi ve Karabük Valisi  olarak görev yapmıştır. 

Mayıs 2010’dan itibaren Çorum Valiliği görevini yürütmekte olan Çakır, 03/08/2012 tarihli kararname ile Rize Valiliğine atanmıştır. 

Valilik görevlerini yürüttüğü illerde korunmaya muhtaç kesimlere dönük faaliyetleri başta olmak üzere ekoturizm, kültürel faaliyetler, eğitim ve sosyal çalışmaları nedeniyle resmi kurum kuruluşlar başta olmak üzere sivil toplum örgütleri ve çeşitli yayın kuruluşlarınca farklı zamanlarda çeşitli ödüllere layık görülmüştür. 

Evli ve iki çocuk babası olan Vali ÇAKIR, İngilizce bilmektedir.